У цій збірці я розповім Вам про найвищих горах кожного континенту. В альпінізмі ці вершини відомі як Сім Пиків, назву було введено в 1985 році Річардом Бассом. Одразу зазначу, що це не список найвищих гір світу, що входять в число всім відомих 14 восьмитисячників, розташованих у гірських ланцюгах Гімалаїв і Каракорам в Азії. Тут будуть перераховані виключно вершини кожного з семи континентів. Від цього добірка буде тільки цікавіше, так як в неї увійшли представники кожного з куточків світу.

Північна Америка – Гора Мак-Кінлі, Аляска.

Гора Мак-Кінлі (або Деналі) на Алясці є найвищою вершиною в Сполучених Штатах і в Північній Америці з найвищою точкою на рівні 6,194 метрів над рівнем моря. По співвідношенню основи до піку, це – найвища гора на Землі. Виміряна по топографічному положенню, це третя вершина після гори Еверест і Аконкагуа. Це головна центральна частина Національного парку Деналі .


Південна Америка – Аконкагуа, Аргентина.

Аконкагуа – найвища гора як Південної, так і Північної Америки з висотою в 6,959 м. Розташоване в гірському ланцюзі Анд, в провінції Мендоса, Аргентина. Точка на вищому рівні розташована приблизно в 5 кілометрах від провінції Сан-Хуан і в 15 кілометрах від міжнародного кордону з Чилі. Аконкагуа – найвищий пік і в Західних і в південних півкулях.

высокие горы

Далі в списку повинна слідувати Євразія, але ми все ж розділимо її на Європу та Азію, так як тут розташувалися дві знамениті вершини гори Ельбрус і Еверест.

Європа – Гора Ельбрус, Росія.

Гора Ельбрус - бездіяльний вулкан, розташований в західній гірській ланцюга Кавказу, в Кабардино-Балкарії та Карачаєво-Черкесії, на кордоні Росії і Грузії. Пік Ельбруса є найвищим на Кавказі в Росії. Не дивлячись на те, що думки все ж розходяться в тому, як Кавказ розподілений між Європою та Азією, багато джерел все ж погоджуються, що Ельбрус – найвища гора у всій Європі.Найвища точка Ельбрусу досягає 5,642 метрів.

Азія – Еверест, Непал / Китай.

Еверест - найвища гора Землі з піком в 8,848 метрах над рівнем моря, розташована в Гімалаях. Міжнародна межа між Китаєм і Непалом якраз проходить на вищому рівні. Найвища гора на Землі приваблює безліч досвідчених альпіністів. Істотних технічних проблем безпосередньо з підйомом на стандартному маршруті не виникає, але Еверест являє інші небезпеки, такі як висотна хвороба, погана погода та сильний вітер.

Африка – Гора Кіліманджаро, Танзанія.

Кіліманджаро, з його трьома вулканічними конусами, Кібо, Мавензі, і Шира, є недіючим вулканом в Національному парку Кіліманджаро, Танзанія і найвищою горою в Африці з вершиною в 5,895 метрах над рівнем моря. По суті це гігантський стратовулкан, який почав формуватися мільйон років тому, коли лава вивільнилася з зони Східно-Африканської зони розломів.Два з його трьох піків, Мавензі і Шира, згаслі, в той час як Кібо (найвищий пік) бездіє і може прокинутися знову. Останнє виверження було датовано періодом в 360,000 років тому, в той час як активність була зареєстрована лише 200 років тому.

Австралія та Океанія – Пунчак-Джая (піраміда Карстенз), провінція Папуа, Індонезія.

Пунчак-Джая, або Піраміда Карстенз є найвищою точкою гори Карстенз в провінції Папуа, Індонезія. З висотою в 4,884 метрів над рівнем моря, це найвища гора в Індонезії, Океанії та Австралії, а так само 5-я найвища гора в Південно-Східній Азії.

Антарктида – Гірський масив Вінсон, гори Еллсуорт.

Гірський масив Вінсон – найвища гора Антарктиди. На 4,892 метрах знаходиться найвищий пункт – Гора Вінсон, яку назвали в 2006 на честь Карла Вінсона, члена американського Конгресу з Джорджії. Гірський масив Вінсон був вперше виявлений в 1958 і підкорений в 1966. Експедиція 2001 вперше піднялася через Східний маршрут, а також провела вимірювання GPS на вершині. З лютого 2010 1,400 альпіністів спробували досягти вершини Гори Вінсон.

Кiлькiсть переглядiв: 528

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Чи потрібні бібліотеки взагалі?

Календар

Попередня Січень 2015 Наступна
ПВСЧПСН
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031